Borac nakon 10 godina osvojio titulu Premijer lige BiH

Nakon 10 godina Borac je novi šampion Bosne i Hercegovine.

Banjalučki tim je kao domaćin, pred nekoliko hiljada gledalaca na Gradskom stadionu, savladao Tuzla City i tako kolo prije kraja osigurao trofej u vitrinama.

Borac je ušao euforično u meč i od samog početka su stvarali šanse. To im se isplatilo u 37, minuti nakon kornera kojeg je Ziljkić izveo Fejzić je istrčao i promašio loptu, a na pravom mjestu bio Vranješ, koji je glavom ubacio loptu u mrežu gostiju za 1:0.

Slavlje je moglo da počne, Borac je morao samo da izdrži i drugo poluvrijeme.

Ništa nisu prepuštali slučaju, pa je pitanje pobjednika riješeno u 58. minuti, rezervista Moraitis je udvostručio prednost domaćina, ponovo u ulozi asistenta bio Ziljkić.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, uz posljednji sudijski zvižduk Zorana Grbića uslijedilo je veliko slavlje na Gradskom stadionu, ali i ulicama Banje Luke.