Krupa deklasirala Mladost i prepustila Radniku posljednju poziciju na tabeli PLBiH

Krupa je iznenađujuće lako došla do pobjede nad ekipom Mladosti u susretu 28. kola m:tel Premijer lige BiH.

Tako se nakon dugo vremena odlijepila od dna tabele, pozicije koju je sada prepustila Radniku.

Domaćin je u susretu na stadionu u Krupi na Vrbasu već u uvodnim minutama nametnuo svoj tempo igre, a poveo već u desetoj minuti pogotkom Nikole Dujakovića s bijele tačke.

Prethodno je Dedić, prema mišljenju sudije Gigovića, faulirao Mandića u petercu Mladosti.

Dujaković je zatim u 18. minuti propustio iskoristiti stopostotnu priliku, ali Krupa ipak uspjeva udvostručiti vodstvo. Strijelac je u 28. minuti bio Nikola Mandić, koji je ujedno zaslužio epitet igrača utakmice.

Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, s obzirom da je Dujaković propustio iskoristiti još jednu veliku šansu.

U drugom dijelu ritam susreta je znatno opao. Fudbaleri Mladosti tražili su jedanaesterac u 64. minuti, smatrajući da je Pavlovića lopta udarila u ruku, ali Gigović se nije oglasio.

Krupa do trećeg gola stiže devet minuta prije kraja, Nikolić trese mrežu gostiju za, kako će se ispostaviti, konačnih 3:0, prenosi Sport Centar.