S četiri gola zaostatka za Austrijancima Zmajevi otišli na odmor

Reprezentacija Bosne i Hercegovine gubi na poluvremenu od Austrije u posljednjoj utakmici kvalifikacija za Evrpsko prvenstvo u rukometu, a rezultat je 15:11.

Austrija je došla do prednosti u trećoj minuti kada je pogodio Gerald Zeiner.

Nedugo nakon toga pogodio je i Lukas Herburger, tako da su domaći otišli na +2. Prvi pogodak za naš tim postigao je Josip Perić u petoj minuti sa sedam metara.

Brzo su Austrijanci došli do prednosti od tri gola prednosti, a u 15. minuti otišli su prvi put na +4 kada je pogodio Sebastian Frimmel. U prvom dijelu prvog poluvremena Benjamin Burić nije imao nijednu odbranu.

Domaćini su imali nekoliko prilika da odu i na pet golova “viška”, ali nisu uspjeli.

Golom Alena Ovčine u 25. minuti uspjeli smo nakon dugo vremena doći na dva gola zaostatka. Admir Ahmetašević je u finišu imao neke odbrane, ali lopta se odbijala do Austrijanaca koji su imali nove pokušaje i na kraju su na odmor otišli sa četiri gola prednosti (15:11), prenosi Sport Centar.