Barbora Krejčikova nakon drame izborila finale Roland Garrosa

Češka teniserka Barbora Krejčikova slavila je protiv Marije Sakkari rezultatom 2:1 (7:5, 4:6 i 9:7) i tako se plasirala u finale Roland Garrosa.

U prvom setu je bilo jako zanimljivo, na obje strane bilo je mnogo brejkova. Na kraju, Čehinja se bolje snalazi i rezultatom 7:5 dolazi do vodstva u setovima.

Grkinja Marija se probudila u drugom setu i rezultatom 6:4 donosi izjednačenje u setovima. Treći set je bio pun uzbuđenja i nastala je prava drama.

Sakkari je imala sve u svojim rukama,pravi brejk, a onda je servirala za pobjedu pri rezultatu 5:4. Tada se budi Krejčikova , a u produženom dijelu igre dobiva rezultatom 9:7 i odlazi u finale. Prethodno, spasila je  meč loptu na svoj servis.

Za titulu će Krejčikova igrati protiv Anastasije Pavlyuchenkove koja je slavila u dva seta danas protiv Tamare Zidansek.