Poluvrijeme: Švedska – Bosna i Hercegovina 31:55

Završeno je prvo poluvrijeme utakmice BiH – Švedska u Valensiji, a Zmajice razbijaju Švedsku i idu ka plasmanu među šest najboljih selekcija Evrope.

Nakon dvije četvrtine vodimo protiv Švedske sa sigurnih 31:55, a najviše za to mogu zahvaliti Jonquel Jones koja igra još jednu nestvarnu partiju i prikazuje totalnu dominaciju.

Od samog starta je Jonquel pokazala da će ovo biti njena utakmica i postigla je 16 od prvih 18 poena naše selekcije, a do kraja poluvremena je stigla do brojki od 25 poena i 11 skokova.

Drugu četvrtinu Jones je počela na klupi kako bi se odmorila, a Zmajice su na početku dobro snalazile i bez nje i održavale tu prednost. Ipak, na šest minuta do kraja Šveđanke smanjuju na 36:23.

Goran Lojo je vratio Jones na parket, pa je dominacija nastavljena.

Podsjećamo, ukoliko BiH slavi plasirat će se na kvalifikacioni turnir za Svjetsko prvenstvo