Švicarska i Vels podijelili bodove u odličnom meču

U drugom meču 1. kola Evropskog prvenstva Vels i Švicarska su odigrali sjajan meč, a rezultat je na kraju glasio 1:1.

Na otvaranju utakmice Švicarska je preuzela kontrolu igre i zaprijetila je u nekoliko navrata. Ipak, na prvu veliku priliku ismo čekali do 15. minute kada je Kieffer Moore pokušao, no Yann Sommer je zabilježio fantastičnu intervenciju.

Najbolju šansu za Švicarce u prvom dijelu imao je Haris Seferović koji se sjajno okrenuo i namjestio na šut, ali lopta odlazi tik pored gola.

Rezultat prvog poluvremena je glasio 0:0.

Drugo poluvrijeme bilo je neuporedivo bolje. Igrao se 49. minut kada je Xherdan Shaqiri izveo korner, a Breel Embolo je glavom lijepo pogodio. Mogli su gosti u nastavku doći i do drugog gola, no stigla je samo kazna.

Igrao se 74. minut kada je Kieffer Moore, također glavom, odlično pogodio za 1:1.

Nekoliko minuta prije kraja Mario Gavranović postiže gol, ali je nakon VAR intervencije on opravdano poništen zbog ofsajda.

Ostalo je 1:1 tako da ekipe dijele po bod na kraju.