Malcom u produžecima izrastao u heroja: Brazil savladao Španiju za drugo zlato na Olimpijadi

Brazilska muška nogometna reprezentacija obranila je naslov olimpijskog pobjednika, u finalu igranom na stadionu u Yokohami Brazil je svladao Španjolsku sa 2-1 (1-0, 1-1) nakon produžetka.

Brazil je poveo u završnici prvog poluvremena golom Cunhe (45+2), no u nastavku je Oyarzabal (61) poravnao te se otišlo u dodatnih 30 minuta.

Odlučujućom se pokazala 108. minuta kada je Malcom bio odlučniji od Valleja u startu na jednu loptu, sjurio se potom u kazneni prostor Španjlske i jakim udarcem svladao Simona, prenosi N1.

Za Brazil je ovo drugo olimpijsko zlato u nogometu za muškarce. Prvo je osvojio prije pet godina na domaćem terenu u Rio de Janeiru svladavši Njemačku boljim izvođenjem penala. Inače, ovo je bilo treće uzastopno finale za Brazil, 2012. u Londonu je izgubio borbu za zlato od Meksika.

Španjolska je, pak, ostala na jednom zlatu osvojenom na domaćem terenu u Barceloni 1992. godine, dok joj je ovo treće srebro, nakon Sydneya 2000. i Antwerpena daleke 1920.

Broncu je još u petak osvojio Meksiko 3-1 pobjedom protiv domaćina Japana.