Sjajni Brazil nadigrao nemoćnu Srbiju, Richarlison s dva gola skresao krila Orlovima

U posljednjoj utakmici prvog kola Svjetskog prvenstva Brazil je savladao Srbiju golovima Richarlison (2:0).

Brazil je sjajno igrao, stvarao je probleme Srbiji i prijetio najviše preko Neymara.

Prvu veliku i ozbiljnu priliku Brazil je imao 35. minuti, Raphinha je izbio sam pred golmana Srbije nakon dodavanja Paquete, ali šutirao je vrlo slabašno i Milinković-Savić je to bez problema ukrotio.

Šest minuta poslije nova velika prilika za Brazil. Milenković je pogriješio, Vinicius mu je ukrao loptu i pucao, no Milenković se stigao vratiti i blokirati ga.

Na kraju se lopta odbila od Viniciusa i otišla van terena.

Na samom početku drugog poluvremena Gudelj je izgubio loptu na 20-ak metara od gola, opet je Raphinha išao sam na golmana, ali je i opet loše pucao. Obranio mu je Milinković-Savić.

Alex Sandro je u 60. minuti krasno pucao s otprilike 25 metara, ali nije imao sreće, pogodio je samo okvir gola Srbije.

Dvije minute poslije Neymar je napravio pomutnju u šesnaestercu Srbije, a zatim je ostavio loptu za Viniciusa.

On je šutirao, Milinković-Savić je to odbio, ali na loptu je prvi stigao Richarlison i gurnuo je u praznu mrežu.

Vinicius je ubacio loptu u 74. minuti, a Richarlison je primirio loptu i zatim iz nekakvih poluškarica neobranjivo pogodio za vodstvo Brazila od 2:0.

U 81. minuti se ponovo tresao okvir gola Srbije, Casemiro je pucao s 20-ak metara i pogodio prečku.

Na kraju je Brazil slavio zasluženu pobjedu, a pred Srbijom je sada težak posao kako bi prošla u narednu fazu takmičenja.