Juventus razbio Fiorentinu, Pjanić odigrao čitav susret

Juventus je u okviru 22 kola Serie A ostvario visoku pobjedu nad Fiorentinom rezultatom 3:0.

Domaćini su bili veliki favoriti na ovom susretu, a dva od tri gola postigao je Ronaldo i to oba sa bijele tačke.

Igrala se 40. minuta kada je slobodan udarac izveo Miralem Pjanić a jedan igrač Fiorentine igrao rukom. Nakon gledanja VAR-a dosuđen je penal za Juventus, a siguran izvođač bio je Ronaldo.

On je također pogodio ponovo sa bijele tačke u 80. minuti i tako donio pobjedu svom timu.

Treći gol postigao je štoper De Ligt i time samo ovjerio pobjedu stare dame.

Juventus i nakon ovog kola ostaje prvi na tabeli sa 54 osvojena boda, dok je Fiorentina smještena na 14 poziciju sa 25 osvojenih bodova.

U ovom kolu večeras će još snage odmjeriti Lecce i Torino od 18:00h, te Udinese koji dočekuje Inter od 20:45 sati.