Nevjerovatni Haaland ruši rekorde Bundeslige, sedam golova iz sedam udaraca na gol

Borussia iz Dortmunda je jučer sa visokih 5-0 savladala ekipu Union Berlina na svom terenu, a 19-godišnji Norvežanin Erling Haaland koji je stigao u januaru na Signal Iduna park postigao je nova dva gola.

Haaland je postigao tako svoj sedmi pogodak u prve tri utakmice u Bundesligi. Nestvarno zvuči podatak da je Norvežanin zabio iz svih sedam udaraca na gol, a svojim je šestim pogotkom skinuo rekord njemačkog prvenstva po brzini kojom je stigao do šest pogodaka. Uspio je to ostvariti za svega 77 minuta provedenih u igri.

No, to nije bilo sve od njega jer je pedesetak minuta kasnije postigao i svoj sedmi gol te tako postao jedini igrač u povijesti sa sedam golova u prva tri nastupa.

Borussia je pak postala momčad s najviše pogodaka u prve tri utakmice drugog dijela sezone u povijesti Bundeslige.

Borussia svoju narednu utakmicu igra u utorak, kada će gostovati ekipi Werdera iz Bremena u okviru osmine finala kupa Njemačke.