Željezničar zadržao maksimalan učinak pobjedom protiv Borca

U derbiju 3. kola m:tel Premijer lige BiH Željezničar je na Grbavici pobijedio Borac rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu nije bilo golova. U 49. minuti dosuđen je penal za Željezničar. Janičića je lopta pogodila u ruku nakon šuta Juričića, a sudija Ermin Sivac je opravdano pokazao na bijelu tačku. Štilić je bio siguran sa penala za 1:0.

Nakon greške Štilića sijevnula je brza kontra Banjalučana u 56. minuti, iz koje je Vladan Danilović rutinski matirao Irfana Fejzića za 1:1.

U 61. minuti, Nakon dobre akcije Mehmed Alispahić je majstorski asistirao petom Mustafi Mujezinoviću, a veznjak Plavih je postigao treći gol u sezoni za vodstvo Želje 2:1.

Željezničar je tim rezultatom zadržao makismalan učinak nakon tri kola i barem privremeno se osamio na vrhu tabele. Šansu da ih stigne ima Široki Brijeg ukoliko pobijedi Velež.