Predsezona NBA lige: Jokićev Denver ubjedljivo nadjačao Portland i Jusufa Nurkića

Portland Trail Blazersi, su u svom zadnjem meču predsezone ponovo ubjedljivo poraženi od strane Denvera.

Rezultat je glasio 129:96, a Denver ni jednog trenutka nije isupuštao prednost. Pitanje pobjednika je bilo riješeno već u prvoj četvrtini, Denver je tad vodio rezultatom 41:23.

Naš bh. reprezentativac Jusuf Nurkić je na terenu proveo nešto više od 21 minute, ubacio je četiri poena i uhvatio šest skokova. Srbijanski centar Nikola Jokić je igrao samo 16 minuta, ubacio je četiri poena, uhvatio pet skokova i imao šest asistencija.

Najbolji pojedinac meča je bio CJ McCollum iz poraženog Portlanda, on je ubacio 26 poena. Dok je Denver do pobjede predvodio Paul Millsap sa 24 poena i pet skokova.

Aktuelni šampion NBA lige, ekipa La Lakersa nastavila je da dijeli “packe”. U jako zanimljivom meču upisali su četvrtu pobjedu u isto toliko mečeva. Porazili su Phoneix Sunse sa 114:113.

“Jezeraše” je predvodio fantastični Anthony Davis sa 35 poena i šest skokova, LeBron James je dodao 20 poena i osam skokova. U poraženim Sunsima Devin Booker je ubacio 27 poena.

Kyrie Irving se po prvi put vratio u TD Garden, nakon što je napravio trade u Netse. Boston je ubjedljivo poražen rezultatom 113:89, a Netse je predvodio Kevin Durant sa 25 poena, Irving je dodao 17.

U poraženom Bostonu Jayson Tatum je dostavio 19 poena.