PSG iskoristio kiks Lillea i približili se na bod od prvog mjesta

Paris Saint-Germain iskoristio je jučerašnji kiks Lillea protiv Montpelliera, i u nevjerovatnoj drami protiv St. Etiennea slavili konačnim rezultatom 3:2.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a PSG je imao nekoliko dobrih šansi. Probali su Mbappé, Sarabia i Danilo ali nisu uspjeli postići pogodak.

Igra je bila slična i u drugom poluvremenu, mreže su mirovale do 78. minute. Denis Bouanga je doveo St. Etienne u prednost. PSG je uspio na krilima Mbappéa napraviti totalni preokret. Sjajni Francuz je pogodio prvo u 79. minuti, a potom u 87. minuti sa bijele tačke.

St. Etienne se nije predavao i priredio je šok Parižanima u drugoj minuti sudijeske nadoknade kada je Romain Hamouma pogodio za 2:2, ali kad su svi mislili da će to biti konačan rezultat, Mauro Icardi je pogodio za pobjedu PSG-a od 3:2, u 90+4. minuti.