Borac savladao Krupu i preuzeo prvo mjesto na tabeli

Borac je u okviru 29. kola M:tel Premijer lige opravdao ulogu favorita i savladao Krupu na Gradskom stadionu u Banjoj Luci, rezultat je glasio 1:0.

Susret je bio otvoren od samog početka, a domaći stižu do vodstva već u devetoj minuti. Subić je odlično probio po strani i uputio povratni pas, a na pravom mjestu bio iskusni Vranješ, koji pogađa za 1:0.

Krupa je poslije toga stvorila nekoliko obećavajućih šansi, uglavnom preko Mandića, ali ipak nije stvorila veće probleme golmanu Borca Lakiću. Vranješ je imao u 27. minuti izvrsnu priliku da udvostruči prednost Banjalučana, ali glavom je šutirao pored stative.

Rezultat se tako nije mijenjao do kraja poluvremena, a u drugom dijelu tempo igre je opao. Krupa je uspjela kreirala poluprilike, ali ne i ozbiljnije zaprijetiti domaćem timu. S druge strane, Borac je do drugog gola mogao u 71. minuti, ali Brtan pogađa prečku.

Borac je ovom pobjedom preuzeo lidersku poziciju od Sarajeva, Krupa je i dalje na pretposljednjem mjestu.