Federer poražen u prvom meču na zemlji nakon 712 dana

Roger Federer se nije uspio plasirati se u četvrtfinale ATP turnira u Ženevi, a bolji od njega je bio 35-godišnji španski teniser Pablo Andjular, rezultatom 2:1 u setovima.

Ovo je za Federera bio prvi meč na zemljanoj podlozi nakon 712 dana, a to je očigledno imalo veliki utjecaj na ishod meča.

Španac je bolje otvorio meč. Dobio je prvi set brejkom koji je ostvario u desetom gemu, a prethodno su obojica tenisera lako dobijala gemove na svoj servis.

U drugom je Federer zaigrao dosta bolje, ostvario je brejk u trećem gemu i lako ga sačuvao za izjednačenje.

Legendarni Švicarac napravio je veliki broj grešaka u trećem odlučujućem setu. Imao je prednost brejka, ali Andujar mu je oduzeo dva puta servis u nastavku za veliku pobjedu