Poluvrijeme: Danska – Bosna i Hercegovina 1:0

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine nakon prvih 45 minuta gubi rezultatom 1:0 na gostovanju kod Danske.

U prijateljskom susretu na Brondby stadionu selektor BiH Ivaylo Petev kombinovao je sastav i pružio je priliku mlađim igračima.

U prvih 15-tak minuta gotovo da nije nikako bilo iznenađenja, a onda su Danci poveli iz prve ozbiljnije prilike. Danci su izveli korner, lopta se odbila do Martina Braithwaitea koji glavom pogađa mrežu naših igrača.

Zmajevi su najbolju priliku imali u 24. minuti. Nakon kornera, Vladan Danilović je šutirao glavom, a lopta je skinuta sa gol linije i spriječen je siguran gol naše reprezentacije.

Do odlaska na odmor se rezultat nije mijenjao, tako da Danci imaju gol prednosti.